کراس فیت ورزشی ترکیبی از تمارین مقاومتی ، انفجاری ، سرعتی ، وزنه برداری ، المپیکی ، کتل بل یا دمبل روسی ، تمرین بر پایه وزن بدن ، ژیمناستیک و تمرین های استقامتی است . کراس فیت رشته ورزشی نوینی است است که برای اولین بار  در سال 2000 میلادی، توسط گرگ گلاسمن (Greg Glassman) و لورن جنای (Lauren Jenai) معرفی شد. ورزش کراس فیت که به عنوان تمریناتی ترکیبی از ورزش جسمانی و نیز ورزش تناسب اندام رقابتی ترویج یافته است، از بخش های مختلفی همچون تمرینات شدید و کوتاه مدت، وزنه برداری به سبک المپیک، پلایومتریک، پاورلیفتینگ، ژیمناستیک، ورزش های بدون وسیله، و تمرینات دیگر تشکیل می شود. 

 در سال 1996، گرگ گلاسمن و لورن جِنای ایده تأسیس رشته کراس فیت را در سر می پروراندند تا اینکه سرانجام  در سال 2000 این ورزش با تلاش این دو فرد تأسیس گردید. اولین باشگاه کراس فیت در سانتا کروز کالیفرنیا و اولین باشگاه وابسته آن در شهر سیاتل واشنگتن راه اندازی شد. امروزه بیش از 13 هزار باشگاه  مخصوص کراس فیت در سراسر جهان وجود دارد و تقریباً نیمی از این باشگاه ها در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. برنامه تمرین کراس فیت تحت عنوان « حرکات جنبشی دائماً متغیر که با شدت بالا و در مدت  طولانی و در دامنه های معین اجرا می شوند» معرفی می شود. 

تمرینیات کراس فیت معمولاً یک ساعت به طول می انجامد. در کلاس کراسفیت معمولاً تمرینات مختلفی انجام می شود که از جمله می توان به گرم کردن، تمرینات مخصوص توسعه مهارت، و تمرینات شدید ورزشی آن روز ( که به نام wod نیز شناخته می شود) و یک دوره حرکات کششی فردی و یا گروهی اشاره کرد. در برخی باشگاه ها نیز اغلب پیش از تمرینات wod، حرکات قدرتی انجام می شود. عملکرد افراد در هر تمرین wod کراس فیت به صورت نمره و یا رتبه بندی ثبت می شود تا از این طریق تمرینات بیشتر حالت رقابتی پیدا کرده و در نتیجه پیشرفت فردی با سرعت بیشتری صورت پذیرد. 

در باشگاه های کراس فیت از تجهیزات ورزشی مختلفی همچون میله هالتر کراسفیت ( باربل )، دار حلقه ژیمناستیک، میله های بارفیکس، طناب های پرش، کتل بل (kettlebells)، توپ وال بال ، جعبه های پلیومتریک ، کش های مقاومتی و غیره استفاده می شود. ورزش کراس فیت تنها ویژه مردان نیست و بانوان نیز قادر به انجام این ورزش هستند، به طوری که طبق آمارهای اخیر، مردان و زنان به نسبت مساوی در این ورزش مشغول فعالیت هستند. 

مسابقات کراس فیت از سال 2007، هر سال در فصل تابستان برگزار می شود. در مسابقات این رشته، عمدتاً از آیتم هایی که ورزشکاران در کلاس های تمرینی کراس فیت انجام داده اند، استفاده می شود، اما گاهی اوقات آیتم های جدید و غیر منتظره ای نیز ارائه می شود که از این دست می توان به شنا و پرتاب وزنه اشاره کرد. این مسابقات با هدف شناسایی بهترین و آماده ترین ورزشکاران کراس فیت برگزار می شود و ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت می کنند باید آماده انجام هر نوع فعالیتی باشند. این مسابقات به صورت آنلاین نیز برگزار می شود که برقراری این امکان موجب شده است تا ورزشکاران سراسر جهان نیز بتوانند در این مسابقه شرکت کنند. مسابقات کراس فیت در دو گروه زنان و مردان و به صورت انفرادی، و یا تیمی در رده های سنی مختلف برگزار می شود.

با توجه به شدت تمرینات اجرایی در این نوع ورزش، مسئله جراحات و صدمات احتمالی همواره موضوع مورد بحث بسیاری از منتقدان این ورزش محسوب می شود. شرکت کراس فیت در پاسخ به این انتقادات این گونه ادعا می کند که: « تمرینات کراس فیت، تمریناتی نسبتاً ایمن هستند حتی اگر تکنینک های به کار گرفته شده در آن به درستی اجرا نشود، اما چنانچه تمرینات به درستی و با کارایی مناسب اجرا شوند سطح ایمنی آن ها بیشتر نیز می شود.» این شرکت همچنین ادعا می کند که با رتبه بندی و تعدیل کردن تمرینات، خطر آسیب دیدگی ورزشکاران بیش از پیش کاهش می یابد. این نوع رتبه بندی  در وب سایت این شرکت به طور کامل آموزش داده شده است.

از آنجایی که در مسابقات کراس فیت، از انواع و اقسام آیتم های استقامتی سنجش می شود، برخی معتقدند که این برگزاری این مسابقات تنها راه سنجش میزان آمادگی همه جانبه در ورزشکاران محسوب می شود. چرا که در سایر مسابقات ورزشی، تنها بخشی از توان ورزشکار مورد سنجش قرار می گیرد اما در مسابقات کراس فیت، عوامل مختلفی همچون قدرت بدنی، استقامت، سرعت و چابکی همگی به صورت یکجا مورد سنجش قرار می گیرد بنابراین تنها روش سنجش امادگی جسمانی ورزشکاران، همان مسابقات کراس فیت است.

کراس فیت

 • شبکه
 • لیست
 • اب مت Nation Fitness مدل Cap
  50,000تومان 55,000تومان

  کد محصول:: Abmat

  موجودی:: به زودی ...

  اب مت، یکی از ابزارهای جانبیِ بسیار کاربردی و اساسی برای تمرینات بدن‌سازی می‌باشد. این وسیله با منعطف کردن ستون فقرات، برای کشیده شدن عضلات شکم برای حرکت دراز و نشست بطور صحیح و موثرتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.این محصول ساخت کشور چین (تحت لیسانس تای..
 • اب مت Nation Fitness مدل CapLite Pro
  75,000تومان 92,000تومان

  کد محصول:: ab-mat-pro

  موجودی:: به زودی ...

  یکی از لوازم جانبیِ ضروری برای هر ورزشکار بخصوص در رشته کراسفیت اب مت (تخته شکمی) می‌باشد. این محصول با صفحه اضافی‌ای که دارد از ایجاد سایش و کبودی دنبالچه که اغلب در تمرینات دراز-نشست و کرانچ برای ورزشکاران ایجاد می‌شود، جلوگیری می‌کند. جنس پلا..
 • اسلد Nation Fitness مدل Harvik
  825,000تومان

  کد محصول:: Crossfit-Sled

  موجودی:: به زودی ...

  اسلد Nation Fitness نسل جدیدی از اسلد های کراس فیت است که در مسابقات جهانی کراس فیت مورد استفاده قرار می گیرد. این سورتمه کراس فیت بواسطه ی دستگیره های متفاوتی که دارد امکان تمامی تمارین Push , Pull یا سرعتی را به ورزشکاران می دهد و تقریبا روی تمامی ..
 • بتل روپ Nation Fitness سری BODfast
  550,000تومان

  کد محصول:: Battle-Rope

  موجودی:: به زودی ...

  بتل روپ (Battle Rope) ، طناب قدرتی یا طناب جنگی نوعی وسیلة جدید تناسب اندام است که قبلاً در تمرینات بدنی نیروهای ارتش کاربرد داشت و در سال‌های اخیر به باشگاه‌های ورزشی و ورزش‌های خانگی راه پیدا کرده است. مهمترین دلیل کارایی بتل روپ این است که دست‌ها ..
 • دار حلقه Nation Fitness
  140,000تومان

  کد محصول:: gymnastic-ring

  موجودی:: به زودی ...

  دار حلقه یکی از ابزارهای اصلی رشته ژیمناستیک و کراس فیت می‌باشد. در ابتدا و از سال 1842 میلادی که این دستگاه برای اولین‌بار در مسابقات ژیمناستیک مورد استفاده قرار گرفت، حلقه‌های این وسیله مهیج به صورت مثلثی، از جنس آهن و با طناب‌هایی از جنس کنف بودند..
 • زنجیر میله هالتر
  195,000تومان

  کد محصول:: Barbell-Chain

  موجودی:: به زودی ...

  زنجیر میله هالتر قابلیت نصب روی تمامی میله هالتر های استاندارد کرای فیت ، پاور لیفتینگ و بدنسازی را دارد و هر جفت آن وزنی حدود 10 کیلوگرم را دارد...
 • شمارشگر LED ورزشی Nation Fitness
  385,000تومان

  کد محصول:: LED-Gym-Timer

  موجودی:: به زودی ...

  شمارشگر LED ورزشی  با صفحه نمایش کریستال روشن و یک‌طرفه، دسترسی خوبی را از طریق کنترل از راه دور فراهم می‌کند و مجموعة تنظیمات ازپیش‌تعیین‌شده یا قابل‌برنامه‌ریزی آن، تجربة خوبی از شخصی‌سازی را به کاربر ارائه می‌دهد. این زمان‌سنج را می‌توان بر ر..
 • صفحه وزنه Nation Fitness سری Impactor
  100,000تومان

  کد محصول:: Bumper-plate

  موجودی:: به زودی ...

  صفحه وزنه Nation Fitness سری Impactorمشخصات:نوع وزنه: کراس فیت/مسابقه‌ای/وزنه برداری/باشگاهیگواهینامه از فدراسیون جهانی وزنه‌برداریصفحة فولادی مرکزی با روکش کرومقطر: ۴۵۰ میلی‌متردهانة بست: ۴/۵۰ میلی‌مترنوع: صفحة فولادی با پوشش کروملبه‌ها با پوشش محاف..
 • طناب ورزشی Nation Fitness مدل EZ
  95,000تومان

  کد محصول:: Speed-Rope

  موجودی:: به زودی ...

  این طناب ورزشی سرعتی ما، بطور ویژه ای برای ورزشکاران ساخته شده که می خواهند بیشترین سرعت و تسلط دو برابر را داشته باشند. سیستم تحمل گوی تعبیه شده در آن بطور باور نکردنی آن را موثر و کاربردی می سازد. بلبرینگ های گوی تعبیه شده در بالا و زیر کابل حس تعا..
 • طناب کراس فیت Nation Fitness مدل Bolt
  55,000تومان

  کد محصول:: Crossfit-speed-Jump-Rope

  موجودی:: به زودی ...

  طناب ورزشی کراس فیت بطور ویژه ای برای ورزشکاران ساخته شده که می خواهند بیشترین سرعت و تسلط دو برابر را داشته باشند. سیستم تحمل گوی تعبیه شده در آن بطور باور نکردنی آن را موثر و کاربردی می سازد. بلبرینگ های گوی تعبیه شده در بالا و زیر کابل حس تعادل با..
 • ماسک ورزشی Elevation Training
  240,000تومان 270,000تومان

  کد محصول:: elevation-mask

  موجودی:: به زودی ...

  ماسک ورزشی ابزاری بسیار کارآمد، تاثیرگذار و ضروری برای انجام تمرینات ورزشی در ارتفاع می‌باشد. با تنظیم کردن دریچه‌های ورودی این ماسک، می‌توان آن را برای استفاده در ارتفاعات مختلف سازگار نمود.استفاده از ماسک ورزشی سبب ایجاد مزایای زیر برای شما می‌گردد..
 • میز GHD کراس فیت Nation Fitness مدل Uvex
  2,250,000تومان

  کد محصول:: Crossfit-GHD-Machine

  موجودی:: در انبار

  میز GHD از سری محصولات کراس فیت برند Nation Fitness هست که طبق تحقیقات انجام شده فدراسیون ورزش های فانکشنال آمریکا بهترین دستگاه برای تقویت عضلات شکم و فیله کمر و سپس عضلات ران و همسترینگ به جهت بالاترین زاویه و دوران در هنگام شکم زدن و به کارگیری ری..
 • میله هالتر کراس فیت Nation Fitness مدل Impactor
  650,000تومان

  کد محصول:: Barbell

  موجودی:: به زودی ...

  میله هالتر کراس فیت Nation Fitness مدل Impactor از جنس  الیاژ کروم و استیل کد 42 به رنگ سیلور ساخته شده و جنس دستگیره های ان الیاژ کروم سخت و زینک می باشد. ضخامت این میله هالتر در مدل مردانه 2.2 سانتی متر و در مدل زنانه 2 سانتی متر نیز هست.هدف ا..
 • وال بال Nation Fitness مدل Elite
  220,000تومان

  کد محصول:: wall-ball

  موجودی:: به زودی ...

  وال بال وسیله‌ای عالی برای انجام تمرینات قدرتی و انفجاری است و یکی از مهمترین ابزارها در رشته‌ کراس فیت محسوب می‌شود که در وزن‌های چهار، شش، هشت و ده کیلوگرمی عرضه می‌ شود. همچنین پوسته سه لایه و محکم این توپ سبب ماندگاری طولانی و حفظ شکل و ظاهر وال ..
 • پایه صفحه وزنه Nation Fitness سری Impactor
  220,000تومان

  کد محصول:: Bumper-Plate-Rack

  موجودی:: در انبار

  پایه صفحه وزنه Nation Fitness سری Impactorکارکنان شرکت Nation Fitness International Ltd در سال گذشته‌ی میلادی ، بیست و یکمین سالگرد تاسیس شرکت را جشن گرفتند. این کمپانی در سال 1997 توسط Paul Cheng در شهر صنعتی تایچونگ تایوان تاسیس شد.این بر..
 • پایه میله هالتر Nation Fitness سری Impactor
  320,000تومان

  کد محصول:: Barbell-Rack

  موجودی:: در انبار

  پایه میله هالتر Nation Fitness سری Impactorکارکنان شرکت Nation Fitness International Ltd در سال گذشته‌ی میلادی ، بیست و یکمین سالگرد تاسیس شرکت را جشن گرفتند. این کمپانی در سال 1997 توسط Paul Cheng در شهر صنعتی تایچونگ تایوان تاسیس شد.این ب..

نمایش 1 تا 16 از 20 (2 صفحه)

چون از این گروه ها دیدن کرده‌اید، احتمالا مایل هستید از این محصولات بازدید بفرمایید

بازگشت به بالا