کراس فیت

کراس فیتکراس فیت ورزشی ترکیبی از تمارین مقاومتی ، انفجاری ، سرعتی ، وزنه برداری ، المپیکی ، کتل بل یا دمبل روسی ، تمرین بر پایه وزن بدن ، ژیمناستیک و تمرین های استقامتی است . کراس فیت رشته ورزشی نوینی است است که برای اولین بار  در سال 2000 میلادی معرفی شد. ورزش کراس فیت از بخش های مختلفی همچون تمرینات شدید و کوتاه مدت، وزنه برداری به سبک المپیک، پلایومتریک، پاورلیفتینگ، ژیمناستیک، ورزش های بدون وسیله، و تمرینات دیگر تشکیل می شود. 

در کراسفیت تمریناتی همچون حرکات کششی ، قدرتی ، هوازی و استقامتی فردی و یا گروهی انجام می شود. عملکرد افراد در هر تمرین wod کراس فیت به صورت نمره و یا رتبه بندی ثبت می شود تا از این طریق تمرینات بیشتر حالت رقابتی پیدا کرده و در نتیجه پیشرفت فردی با سرعت بیشتریی   صورت پذیرد. 

در باشگاه های کراس فیت از تجهیزات ورزشی مختلفی همچون میله هالتر کراسفیت ( باربل )، دار حلقه ژیمناستیک، میله های بارفیکس، طناب های پرش، کتل بل (kettlebells)، توپ وال بال ، جعبه های پلیومتریک ، کش های مقاومتی ، مدیسن بال غیره استفاده می شود.

مسابقات کراس فیت از سال 2007، هر سال در فصل تابستان برگزار می شود. در مسابقات این رشته، عمدتاً از آیتم هایی که ورزشکاران در کلاس های تمرینی کراس فیت انجام داده اند، استفاده می شود، اما گاهی اوقات آیتم های جدید و غیر منتظره ای نیز ارائه می شود که از این دست می توان به شنا و پرتاب وزنه اشاره کرد. 

چون از این گروه ها دیدن کرده‌اید، احتمالا مایل هستید از این محصولات بازدید بفرمایید

بازگشت به بالا
این محصول در حال حاضر در انبار موجود نیست لطفا ایمیل خود را وارد کنید تا به محض موجود شدن شما را آگاه سازیم.